یک پارچه سازی مراکز سانترال (VOIP)

راه کار های نوین برقراری ارتباط شبکه داخلی ( یک پارچه سازی ) بین مراکز تلفن

همان گونه که مستحضر هستید سیستم یک پارچه سازی مراکز تلفن نصب شده در شعب مختلف یک سازمان (VOIP) نیازمند زیرساخت های شبکه ، تجهیز سخت افزاری ، نرم افزاری و یا بعضا تعویض و بروز رسانی مراکز نصب شده است .

با توجه به توضیح بالا ، عموما دستگاه های سانترال به 2 گروه تقسیم می شوند :

الف : مراکز سانترال پاناسونیک ، که خود به سه دسته تقسیم می شوند :

1 ـ مراکز با قابلیت ویپ (VOIP) دستگاه های سانترال پاناسونیک سری Panasonic Kx-TDE و سری های جدید تر آن که در سالهای اخیر روانه بازار شده اند ، یعنی سری دستگاه های سانترال پاناسونیک Panasonic Kx-Ns :

در این سری دستگاه ها ، با خرید کارت DSP و لایسنس به تعداد مورد نیاز مشکل  برطرف می گردد .

2 ـ مراکز قدیمی تر سانترال پاناسونیک سری Panasonic Kx-TDA :

که در این سری هم می توان با خرید کارت های گیت وی با توجه به نیاز ، این ارتباط را برقرار کرد .

2ـ1 ـ مرکز جدید و با ظرفیت مناسب پاناسونیک یعنی سری Panasonic Kx-TDA100D :

در این سری هم می توان با خرید کارت های گیت وی با توجه به نیاز ، این ارتباط را برقرار کرد .

3 ـ مراکز کم ظرفیت پاناسونیک سری Panasonic Kx-TES :

متاسفانه می بایست مرکز تلفن موجود را تعویض کرد.

ب : سایر برند های موجود در بازار :

فرقی ندارد چه برندی باشد فقط می بایست از پروتکل استاندارد و جهانی SIP و یا دارای قابلیت اتصال به ترانک های دیجیتال را دارا باشد .

حال فرقی ندارد که شعب سازمان شما با کدام یک از این سری مراکز تجهیز شده باشد ، همیشه راهی جهت یک پارچه سازی تمام این مراکز وجود دارد .

                راه کار اول :

که همیشه ارزان تر و مقرون به صرفه تر نیست ، تجهیز مرکز سانترال به کارت DSP و خرید لایسنس. ( با توجه به قیمت بالا دلار در ایران هزینه آن قابل توجه خواهد بود )

البته خرید کارت های گیت وی ،  به دلیل توقف تولید آن گاها با سختی و قیمتی غیر منطقی عرضه همراه است . (با توجه به محدود بودن اسلات های سانترال و محدودیت ظرفیت کارت گیت وی به 4 و 16 کانال معمولا با مشکل تماس همزمان در مراکز پر ترافیک مواجه می شویم )

از تمام این صحبت ها که بگذریم امکان برقراری ارتباط ویپ درمراکز سانترال پاناسونیک از طریق کارت های گیت وی مختص ارتباط با دستگاه پاناسونیک می باشد . یعنی شما نمی توانید مرکز سانترال پاناسونیک را با کارت گیت وی به مرکز سانترالی با برند دیگر برقرار کنید .

راه کار دوم :

ما سعی کرده ایم با تلفیق  برند های مختلف و بکار گیری بهینه از امکانات هر یک راه کاری جدید خلق نماییم تا نیاز مشتریان عزیز را با هزینه کم تر و امکانات بیشتر برآورده نماییم .

استفاده از برند محبوب و معروف سیسکو

امکان استفاده آن بعنوان گیت وی ترانک دیجیتال با سانترال های سنتی ( قدیمی ) از طریق ارتباط لینک ایوان E1 به همراه 30 کانال تماس همزمان و برقراری ترانک در بستر SIP یا همان شبکه  با برند های مختلف موجود در بازار و یا خود روتر سیسکو و ارتباط مجدد با سانترال های سنتی از طریق ارتباط لینک ایوان E1 بکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین راه کار های موجود حال حاضر می باشد .

ارسال دیدگاه